تبلیغات

اله یاری در اختتامیه ششمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار:

اله یاری در اختتامیه ششمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار:

معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد در آیین اختتامیه ششمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار گفت: از کتابداران می خواهیم به عنوان یک فرد امین و آگاه در کتابخانه ها، مشوق حضور عموم مردم به کتابخانه ها شوند.به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، محمد اله یاری فومنی معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد روز پنجشنبه سوم اردیبهشت در آیین اختتامیه ششمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار در بندرعباس اظهار داشت: کتابداران در این دوره ها کار گروهی و ایده های خود را به اشتراک گذاشته و از تجربیات یکدیگر بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در گذشته ستاد مجری حوزه فرهنگی بود و برنامه هایی را به استان ها  ابلاغ می کرد، اما در دوره جدید، برنامه های فرهنگی با توجه به نظرات مدیرکل استان و مسئولان و کتابداران کتابخانه ها و با توجه به ایده و خلاقیت و شاخص فرهنگی استان ها انجام می شود.

معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد با اشاره به خرید منابع و نشریات برای کتابخانه های عمومی تصریح کرد: خرید منابع و نشریات با نظر سنجی از کتابداران و نیاز کتابخانه ها انجام می شود. در این خصوص در حال تدوین نرم افزار جامعی هستیم که مناسب با نیاز کتابخانه ها، تامین منابع صورت پذیرد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: به زودی همایشی با حضور کتابداران بخش ناشنوایان و نابینایان برگزار خواهد شد و این بخش نیز با توجه به نیازها تامین منابع می شود.

اله یاری فومنی در پایان گفت: از کتابداران می خواهیم به عنوان یک فرد امین و آگاه در کتابخانه ها، باعث شوند که حضور عموم مردم به کتابخانه ها بیشتر شود.

مهردخت وزیرپور مشاور دبیرکل نهاد نیز در این مراسم ضمن تشکر از حضور کتابداران در این دوره های آموزشی اظهار داشت: بهترین لحظه ها، لحظه هایی است که با کتابداران سپری می شود و از این بابت خوشحال هستم که در بین شما کتابداران حضور یافته ام.

وی در ادامه با اشاره به لزوم توجه کتابداران به فناوری های نوین تصریح کرد: کتابداران باید خدمات نوین کتابداری را در کتابخانه های عمومی به مراجعین ارائه دهند و تجربیات و آموزش های داده شده در این دوره آموزشی را به سایر همکارانشان منتقل کنند.

مشاور دبیرکل نهاد با ذکر این مطلب که کتاب و کتابخوانی و کتابداران را دوست دارد خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید برای عرصه کتاب و کتابخوانی تلاش کنیم و کتابداران نیز در این عرصه تلاش کنند.

علی رمضانی مدیرکل منابع نهاد نیز در این مراسم ضمن تشکر از میزبانی استان هرمزگان و تلاش دست اندرکاران برگزاری ششمین دوره مشاوره کتابدار و شرکت کنندگان گفت: عواملی مانند تولید کتاب، توزیع، مخاطب شناسی و نحوه نوشتن کتاب در موضوع کتابخوانی و کتاب نخوانی تاثیر خواهند گذاشت ولی مهمترین مسئله ترویج کتابخوانی است که اگر با دقت در این زمینه کار شود، ذائقه ساز و باعث جذب مخاطب خواهد شد.

وی هدف اصلی از برگزاری این دوره ها را ترویج کتابخوانی خواند و افزود: کتابدار باید از منابعی که در کتابخانه است به عنوان گنجینه غنی استفاده کند و در این زمینه تباید هیچ غفلتی داشته باشد.

رمضانی تصریح کرد: کتابداران در کتابخانه ها قابلیت ارتقاء و پیشرفت دارند و با ارتباط گیری می توانند مخاطبین را جذب کتاب و کتابخانه کنند.

گفتنی است، آیین اختتامیه ششمین دوره آموزشی مشاوره کتابدار روز پنج شنبه سوم اردیبهشت با حضور مهردخت وزیرپور مشاور دبیرکل، محمد اله یاری فومنی معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی، علی رمضانی مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور، احمد پویافر فرماندار شهرستان بندرعباس و مدیران کل کتابخانه های عمومی کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در سالن اجتماعات ساختمان آموزش و پژوهش استانداری هرمزگان برگزار شد.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.
ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!